Aleva Tünde kolléganőnk kapta az első Klebelsberg-dijat

2018, május 29 - 12:15
Átadták az első Klebelsberg-díjat, amit Aleva Tünde vehetett át.

A Debreceni Egyetem szenátusa – tisztelegve Klebelsberg Kunónak a tudományos intézményrendszer és az iskolahálózat fejlesztésében elért eredményei előtt – az egykori miniszter nevét viselő díjat alapított az egyetem gyakorlóiskolái pedagógusainak elismerésére. A díj adományozására első alkalommal Klebelsberg Kunó szobrának ünnepélyes avatásakor került sor.

Az oktatás-nevelés, a tehetséggondozás és a továbbtanulásra felkészítés terén elért kimagasló, példaértékű eredményéért Klebelsberg Kunó-díjban részesült Aleva Tünde, gimnáziumunk tanára.
A francia nyelv innovatív oktatása és a francia kultúra széles körű terjesztése eredményeképpen tanítványai a legrangosabb országos versenyeken elért előkelő helyezésükkel bizonyítják pedagógusi munkájának hatékonyságát, a lektorok elhivatott mentorálásában tanúsított önzetlen magatartása pedig hozzájárult az iskola és a Debreceni Egyetem hírnevének öregbítéséhez.