A felvételi eljárás gyakorlati teendői 2019
A felvételi eljárás gyakorlati teendői 2019.
Központban a különleges gyerekek
A speciális nevelési igényű, magatartási vagy tanulási problémákkal küzdő gyerekek oktatási, nevelési problémáiról és azok megoldásáról tanácskozott több mint százötven szakember a Debreceni Egyetemen tartott III. Különleges Bánásmód Nemzetközi Konferencián.
DIÁKBÁL
2018. december 15-én lesz a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája gimnáziumi feladatellátási helyének DIÁKBÁLJA...
Élményt nyújtó oktatás
A közoktatás fejlesztését támogató MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájának ad otthont november 16. és 17. között a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Óvodapedagógia felsőfokon
Csaknem 120 szakember cserélt tapasztalatot az óvodapedagógia, az óvodai nevelés aktuális kérdéseiről és az innovatív módszerek bevezetési lehetőségeiről a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájában rendezett konferencián.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
A roma fiatalok felzárkóztatásáért
A térségben egyedülálló romológia alapszakot indít jövő szeptembertől a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógia Kara – jelentették be a kar roma szakkollégiumának pénteki konferenciáján, ahol a hallgatók kutatási eredményeit is bemutatták.
TALENTn Tehetségfórum
A Debreceni Egyetem ad otthont november 13-án a TALENTn Tehetségfórumnak, amelyen - többek közt - az „50 tehetséges magyar fiatal” cím nyertesei is előadást tartanak elképzeléseikről, sikereikről, eddig elért tudományos eredményeikről.
Kettős karrier a Debreceni Egyetemen
Idén 17 hallgató került be a Debreceni Egyetem élsportolókat segítő programjába. Az intézmény immár tíz éve működtet mentorprogramot a kettős életpályamodell részeként, hogy a fiatalok a hazai és világversenyeken túl a vizsgákon is megállják a helyüket.

Tisztelt Felhasználó!