Köszöntő

Elsőtől az érettségiig – Kossuth Gyakorló

Nézd meg, mi vár az ország egyik legjobb vidéki gyakorlógimnáziumában! Kisfilmeken mutatkozik be Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája

A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája három helyszínen várja az általános és középiskolába készülő gyerekeket. A Kossuth utcán és az Arany téren tanulnak az általános iskolások a Csengő utcán pedig a gimnazisták, összesen több mint kétezren.

A kompetencia-mérések eredményei alapján diákjaink jóval az országos átlag fölött teljesítenek, a felsőoktatási felvételi mutatóink folyamatosan 90% fölötti eredményességről tanúskodnak, emellett itt nemcsak az életre készülnek tanulóink, hanem aktív diákéveiket meg is élik.

Nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekközpontú nevelésre, oktatásra, tehetséggondozása, és a fejlesztendő területek feltérképezése is fontos cél. Mi nem tantárgyakat oktatunk, hanem azokon keresztül igyekszünk interdiszciplináris és komoly idegen nyelvi tudást is nyújtani diákjainknak egy-egy témakörben. Tanulóik kibontakozását a Debreceni Egyetem is támogatja, így nem véletlen, hogy a nálunk kezdett első osztályosok nagy része a gimnáziumunkban szerez érettségit, majd a Debreceni Egyetemen diplomát.

Miért érdemes még ide járni? Kövesd a honlapon megjelenő videókat!

Dr. Futóné Monori Edit

Frissítés dátuma: 2018.10.04.