A FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐINK IDŐPONTJAI

Iskolánk újra elindítja népszerű ingyenes felvételi előkészítőit október elejétől.

Kedves Diákok, Tisztelt Szülők!

A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája a 2023-2024-es tanévben újra indítja a korábbi nagyon sikeres felvételi előkészítőjét.

Szervezünk előkészítőt a 8. és a 6. osztályos diákoknak is. Szeretnénk segíteni a gyerekek középiskola-választását, a felvételi vizsgára való készülést. Szeretnénk, ha a gimnáziumunkba pályázók megismernék iskolánkat, tanárainkat, az iskola légkörét, nem utolsó sorban tájékozódnának szóbeli felvételi követelményeinkről.

Ebben az évben a 8.-os diákok számára felajánljuk: amennyiben a tanuló az előkészítők 80 %-án részt vesz, s a záró értékelő feladatokat 90 %-os eredménnyel teljesíti, iskolánk szóbeli felvételijén a maximumot, azaz 50 pontot kapja meg.

Az előkészítők ingyenesek, csak a gondos felkészülést, a jókedvű órai munkát várjuk el a részt vevő tanulóktól.

A jelentkezés határideje: 2023. szeptember 28. 14.00 óra.

Jelentkezni a kitöltött adatlappal személyesen a titkárságon lehet, postai úton is fogadjuk a jelentkezést, továbbá e-mailben a következő címen: elokeszito@kossuth-gimn.unideb.hu (a szekennelt/lefotózott jól olvasható másolatot mellékletként csatolva kérjük).

A jelentkezési lapot, az előkészítők időpontját a honlapon közzétesszük.

Október 2-án hétfőn, 3-án kedden, illetve 6-án pénteken az órák előtt 14.30-tól tájékoztatót tartunk a szülőknek és a diákoknak a „D” épület I. emeleti zsibongójában.

Debrecen, 2023. 09. 15.

Az intézmény vezetői