IDEIGLENES FELVÉTELI JEGYZÉK

Elérhető iskolánk ideiglenes felvételi jegyzéke

Az ideiglenes felvételi jegyzék a középfokú felvételi eljárásban jelentkezők felvételi összpontszámát és az adott képzésben (azaz osztályban vagy tagozaton) pillanatnyilag elfoglalt helyét mutatja.

Egy-egy listán szerepel az összes diák, aki a felvételi eljárás keretei között jelentkezett egy adott képzésre. A rangsorokban tehát szerepelnek azok, akik iskolán belül több osztályt, képzést is megjelöltek, és így egy másik csoportba, osztályba nyernek majd felvételt, illetve azok is, akik (ugyanezzel az eljárásrenddel) másik iskolába kerülnek.

A végleges felvételi jegyzéket a győri felvételi központ április végén küldi meg.

OM azonosítót keresni a tagozat kiválasztása után a CTRL+F billentyűkombináció során megjelenő keresőmezőbe beírva lehetséges.

Esetleges „sorrendmódosításhoz” kapcsolódó információ: a jelentkezési sorrendet pusztán a rangsor alapján nem érdemes módosítani. Ha valakit ugyanis nem vesznek fel az első helyen megjelölt intézménybe vagy tagozatra, a második helyen megjelölt iskolában, osztályban, tagozaton ugyanolyan esélyekkel indul, mint az azt elsőként választók. Sorrendet módosítani csak akkor érdemes, ha időközben a gyermek szimpátiája, érdeklődése a jelentkezési lapon megjelölt iskolák vagy tagozatok iránt megváltozott.

A középfokú iskolai felvételi eljárásban a 20/2012 (VIII.31.)-es EMMI rendelet 40. § (3) bekezdésének megfelelően a rangsorolás során az azonos összesített eredményt elérő tanulók közül előnyben kell részesíteni a hátrányos helyzetű tanulót, ezt követően azt a jelentkezőt, akinek a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye az iskola székhelye, feladatellátási helye szerinti járás területén található.

A vonatkozó jogszabályban meghatározott szempontokon túl, azonos pontszám esetén intézményünk az alábbi szempontok szerint rangsoroljuk a jelentkezőket.

6 évf. általános osztály (0101)

3. Magyar nyelv írásbeli pontszám
  4. Beszámolt idegen nyelvi osztályzatok átlaga

6 évf. általános osztály (0102)