Fit for Work in Eurpoe

2014-2017

A 2014. őszén elindult “Fit for Work in Europe” projektünk résztvevői öt országból tevődnek össze: Németország, Lengyelország, Spanyolország, Franciaország és Magyarország. A programban dolgozó diákoknak lehetőségük nyílik ismereteik gazdagítására, gondolataik idegen nyelven való kifejezésére, a gyűjtött anyagok alapján önállóan angol nyelvű előadás tartására; a tanulók nyitottabbá, érzékenyebbé válnak a társadalmi-gazdasági problémákra.

A három éves program fő témái

• A partnerek megismerése skype konfeneciákon keresztül.
  • A fiatalok munkaerőpiaci helyzete Európában.
  • Álláshirdetés, önéletrajz, motivációs levél írása; állásinterjún való részvétel.
  • Projekttalálkozó Németországban és Lengyelországban.
  • Lengyel nyelvi kurzus.

• Skype konferenciák
  • Interjúkészítés Magyarországon gyakornokként dolgozó külföldiekkel, illetve külföldön dolgozó magyar fiatalokkal.
  • Diákmobilitás.
  • Projekttalálkozó Magyarországon és Franciaországban.
  • Magyar, illetve francia nyelvi kurzus.

• Skype konferenciák.
  • A fiatalok jövője.
  • Kulturális különbségek
  • Család és karrier munka-élet geyensúly
  • Projekttalálkozó Spanyolországban és Németországban.
  • Német és spanyol nyelvi kurzus.
  • A munkák összegzése; Öröm a munkában, öröm a családban- az egyensúly keresése, megteremtése;
  • A projekteredmények megjelentetése egy nemzetközi sajtókonferencián az Európai Parlamentben, Strassburgban.