Tájékoztató szülőknek

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy intézményünkben két pszichológus dolgozik. Munkájuk során a tanulók körében megfigyelést végeznek, részt vesznek a közösségek tevékenységében, foglalkozásokat tartanak, konzultálnak a pedagógusokkal, és hirtelen fellépő jelentősebb problémahelyzetben segítséget nyújtanak. Szűréseket végezhetnek, kiscsoportos vagy egyéni foglalkozásokat tarthatnak. Lehetőségük van az egyes tanulók személyre szabott segítésére is, amennyiben a szülő vagy tanuló élni kíván ezzel a lehetőséggel.

Munkájukkal kapcsolatban, vagy bármilyen további kérdésben forduljanak hozzájuk bizalommal!

Mikor érdemes felkeresni a szakembereket?

• Ha az tapasztalják, hogy gyermekük viselkedése, érzelmi és hangulati élete megváltozott (pl. figyelmetlen, szétszórt; túlzottan fáradékony; fokozottan szorong, magába zárkózik, gyakran indulatos, nehezen megközelíthető),
  • Ha úgy érzik, hogy a társas kapcsolatok területén gyermeküknek nehézségei vannak (visszahúzódik társaitól; agresszív; gyakran kerül konfliktusba társaival),
  • Ha úgy gondolják, hogy gyermekük teljesítménye a sok gyakorlás, külön óra ellenére nem felel meg a képességeinek, vagy az utóbbi időben indokolatlanul sokat romlott,

Fontos tudni, hogy az iskolapszichológussal folytatott munka nem helyettesíti a terápiás pszichológusi, illetve gyermekpszichiátriai megsegítést. Amennyiben olyan probléma/nehézség merül fel, amely nem elsősorban iskolai jellegű, az iskolapszichológus segítséget biztosít a megfelelő szakemberhez kerülésben. Az iskolapszichológusi konzultáció kezelése a szakmai etikai elvárásoknak megfelelő titoktartással és bizalommal történik.

Tanácsadás diákoknak és szülőknek

Személyesen, vagy e-mailben előre egyeztetett időpontokban. 14 év alatti tanulók esetében szükséges a szülőkkel folytatott konzultáció.

Szülői fogadó órák

Időpontegyeztetés: e-mail-ben