AZ ORSZÁG LEGJOBB VIDÉKI GYAKORLÓGIMNÁZIUMA, A MEGYE ÉS DEBRECEN LEGJOBB GIMNÁZIUMA: A „NAGYKOSSUTH”

A HVG 2017-es középiskolai rangsora alapján a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája gimnáziumi feladatellátási helye kiváló eredményt ért el: három budapesti gyakorlógimnázium mögött a 4. helyet szerezte meg, ezzel a legjobb vidéki gyakorlógimnázium lett.

Ugyancsak a HVG rangsora alapján a megye és a város legjobb középiskolája lettünk (18. hely)

„A HVG-rangsor készítői az idén is a matematikai és a szövegértési kompetenciamérés, a magyar-, a matematika-, a történelem és a nyelvi érettségi eredményeit, valamint a végzősök felvételi eredményeit vették figyelembe. Utóbbinál változás, hogy az idén a felsőoktatásba bekerült diákok átlagpontszáma alapján rendezték sorba az intézményeket.”

Rang Intézmény

1.

ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium (Budapest)
2. ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium (Budapest)