EGÉSZSÉGNAP AZ ISKOLÁBAN 2019.02.20.

Szív és érrendszeri prevenció, Tumorprevenció, Alkohol és dohányzás prevenció, Drogprevenció, Egészségtudatos táplálkozás és sport, Evészavarok, Semmelweis Ignác élete és munkássága, Védőoltások, Alapszintű újraélesztés és elsősegélynyújtás, Transzplantáció és véradás, Reproduktív egészségügy I., Reproduktív egészségügy II., Helyes gyógyszerhasználat és antimikrobiális rezisztencia (A Magyar Gyógyszerészhallgatók Egyesületének együttműködésével), Orális egészség és szájhigiénia (A Magyar Fogorvostanhallgatók Egyesületének együttműködésével)
A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumából csapatunk, a Jackson5 már biztosan képviseli az iskolát az országos versenyen március 9-10.-én - ahol pillanatnyilag a 470 (2350 diák) csapatból, a 12 helyen állunk (az első 36 csapat jut be a döntőbe).
A versenyfeladatok között szerepelt egy „EGÉSZSÉGNAP AZ ISKOLÁBAN” megszervezése, melyre izgalmas programokat állítottunk össze, valamint remek előadókat sikerült meghívnunk!
Időpont: 2019.02.20 (szerdai nap volt)

Vendég előadók - programok:

• Dr. Czifra Árpád, belgyógyász – „Népbetegségek”
  • Szendrei Bence, Séfakadémia – „Muti mit eszel”? , interaktív gasztronómiai előadás
  • Tóth Károly séf, Wok to Box - Sushi work-shop
  • Fogorvostan hallgatók - Szájhigiéniai előadás
  • Tatos Csilla stretching edző
  • Dr. Bakonyi Tibor kettlebell edző
  • Reszegi Anita aerobics instruktor
  • Dr. P. Szabó Gabriella, sportorvos - EGÉSZSÉGÜGYI SZŰRÉSEK: vérnyomásmérés, testsúly, InBody, testmagasság, haskörfogat, BMI kalkulátor, Újraélesztés
  • dr. Takács Viktória a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Kihelyezett Infektológiai Tanszékének képviseletében
  • Breitenbach Attila, séf/gyümölcsfaragó bajnok
  • Szalayné Kónya Zsuzsa, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ vezető dietetikusa
  • Faültetés

Képek a galériában!
Az egészségnap a reményeinknél is jobban sikerült és nagyobb érdeklődést váltott ki a diáktársak és a tanárok körében egyaránt – összesen 826 diákot sikerült elérnünk!

Az egészségnap szervezői, rendezői:

Kárándi Kata, Farkas Ádám, Pórszász János, Tóth Áron