A FANTASZTIKUS FECSKÉK HETE

Nagykossuthos hagyományként a tanév 2. hete az új diákok, a fecskék hete. A 7. és 9. osztályos tanulók ekkor ismerkedhetnek meg egymással, diáktársaikkal– játékos feladatok teljesítése közben.
Az idei tanév Fecske-hete különleges volt: tavaly – a koronavírus-járvány miatt – elmaradt az ismerkedés, most 8. és 10. osztályos tanulók is részesei lehettek ennek a nagykossuthos hagyománynak.
Brósch Zoltán tanár úr vezetésével a DÖK-ös diákok bebizonyították: fantasztikus fecskéink vannak, akik kiváló katonák voltak (Katona-nap), elmúlt évtizedekbe utaztak vissza (Évtizedek napja), jól állt nekik a pizsama (Pizsama-nap), jelmezekkel filmeket idéztek meg. „Keresztszüleik” segítségével a csütörtöki zárónapon közösségformáló vetélkedőn vettek részt, s bemutatták fecskeavató táncukat is. Köszönet a DÖK-nek, a fecskék osztályfőnökeinek!
Érezzétek köztünk jól magatokat kis nagykossuthos diákok!