Franciaországi cserekapcsolat

Iskolánk diákjai csereprogram keretében közel egy hetet tölthettek Poitiers városában. A franciaországi Lycée Isaac d'Etoile (Poitiers) középiskola diákjai láttak vendégül 23 diákot a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumából és 12 diákot a Debreceni Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskolából. A program jó lehetőséget nyújtott mind az angol, mind pedig a francia nyelv gyakorlására, illetve a francia kultúra közelebbi megismerésére.

Az utazás során a diákok megtekintették a katedrálisáról híres Reimset, illetve az iskolában eltöltött idő mellett tanulóink az Atlanti-óceán partján fekvő La Rochellbe, majd a Poitiers szomszédságában levő Futuroscope élményparkba kirándulhattak. A gazdag programot egy gyönyörű párizsi városnézés zárta.

A francia diákokat április 17. és 23. között látjuk vendégül Debrecenben. Az utazás képei a Galériában tekinthetők meg.