KOSSUTH-HÉT A NAGYKOSSUTHBAN

Gimnáziumunk Kossuth Lajos születésnapját egyhetes programsorozattal ünnepli meg minden évben. Szeptember 3. hete az érdekes előadások, kísérletek, kutatómunkák bemutatásának ideje. Ekkor az iskola tanárai előadókat is meghívnak, szakmájuk kiemelkedő egyéniségeit, akik a diákokat olyan  élményekkel, tudással is gazdagítják, melyekkel a tankönyvekben, a mindennapi oktatásban nem találkoznak.

Dr. Pete László az olasz maffiáról beszélt, Dr. Balogh Imre Egy csipetnyi Oroszország rendőr kézből  tartott előadást. Dr. Velkey Ferenc, egyetemi tanár Kossuth torinói dolgozószobájába vezette be egy pillanatra a diákokat, Dr. Bessenyei Mihály pedig a grafimetria rejtélyes világába. Iskolánk tanárai is érdekes, többnyire fejlesztő/önfejlesztő foglalkozásokat tartottak. Czimer Györgyi tanárnő önismereti mesefoglalkozást, Muzsnay Zoltánné Murai Enikő tanárnő és Majláth Gábor tanár úr az égő kémia bemutatót tartottak, Dr. Kirsch Éva tanárnő különleges fizikanapot szervezett a kisgimnazistáknak youFIZIKAday címmel. De a diákok is nagyon aktívak voltak, bemutatták a nagyon sikeres egészség startupjukat, nyári angoltábori tapasztalataikat.

Kossuth születésnapját méltón ünnepeltük meg ebben az évben is.

Köszönet mindenkinek, aki segítette ennek a hétnek a munkáját!