KOSSUTHOS DIÁK KIEMELKEDŐ SIKERE A KYOKUSHIN KARATE EURÓPA BAJNOKSÁGON

Kyokushi Karate Európa Bajnokság2017.11.25-26-án Bukarestben rendezték meg a XVI. Kyokushin Karate Európa Bajnokságot. Huszonnégy nemzet több mint 500 versenyzője nevezett be a versenyre. A „viadal” két napos volt: az első nap a 18 év alatti és szenior harcosok, míg a második napon a felnőttek mutathatták meg küzdő- és formagyakorlatbéli tudásukat. Ez a verseny az egyik legrangosabb, amin magyar karatés részt vehet.  Kumite (küzdelem) kategóriában egyedüli debreceniként vett részt Berki Lóránt 10.C osztályos tanulónk, a DTKK SE versenyzője. A junior kategóriában, 70-75 kg-os súlycsoportban – nehéz sorsolást követően – egy fehérorosz versenyzőt és az oroszok korcsoportos bajnokát legyőzve  végül dobogó 2. fokára állhatott fel. A verseny sikeréhez mestere Sensei Badacsonyi Attila 3.Dan felkészítése, a több mint két hónapos, heti 6 edzést jelentő intenzív felkészülési időszak mellett testnevelőtanára, Asbóth Endre támogatása is nagyban hozzájárult.