Kossuthosok zenei sikere

Kossuthosok zenei sikereA Ritmico Ütőegyüttes méltón megünnepelhette fennállásának 10. évfordulóját a Váci Bartók-Pikélthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola intézményében, a március 10-12. között megrendezett XV. Országos Ütőhangszeres Kamaraversenyen. Az előző évi sikerekhez hűen a kamaraegyüttes idén is a dobogó legfelső fokán végzett az ütőegyüttes kategóriában. A Ritmico tagjai iskola mellett, szabadidejükben tanulnak ütőhangszereket a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnáziumának Simonffy Emil Zeneiskolájában, tanáruk Toldi Éva. Az együttes jelenlegi tagjai Beke Boldizsár, Ecsedi Zoárd, valamint négy „nagykossuthos” diák is: Dros Bence, Karácsony Bence, Kiss Péter Róbert és Vastag Emese.