Magyar Diáksport Napja

A Magyar Diáksport Szövetség által 2006-ban elindított diáksportnap az elmúlt években európai kezdeményezéssé vált, és ma már több mint 40 európai országban szervezik meg szeptember végén a magyar jó gyakorlatból kinőtt Európai Diáksport Napját (European School Sport Day®, ESSD), mely évről-évre a testmozgással és az egészségtudatos életvezetéssel összefüggő fókusztémákat dolgoz fel.

Iskolánkban szeptember 24-én került megrendezésre a Magyar Diáksport Napja, a „Mit sportolunk az iskolában” elnevezésű tanítási óra. Diákjainkat önkéntes jelentkezéssel motiváltuk a részvételre. Igyekezetünk arra fókuszált, hogy megmutassuk, pl. milyen mozgásos cselekvéseket tanulnak diákjaink a tanítási órákon, mely sportágak alapjait tanulják, sajátítják el. A teljes tantervi anyagot az adott időpontban nem tudtuk a csarnokba tömöríteni, csupán egy-egy szeletét… A játékosság mentén a képességfejlesztés feladatai is teljesültek, sőt, egy kis tánc (keringő, macarena) is belefért a bemelegítés gyakorlatsorába. A tanulók örömmel végezték a kosárlabda, röplabda, labdarúgás, kézilabda, torna (talaj), ritmikus gimnasztika (szalag, karika), tollaslabda sportágak adott feladatait.

További képek a galériában.