MEGYEI FIZIKAVERSENY TIZENKETTEDSZER

2018. március 24-én lezajlott a XII. a Dr. Szegedi Ervin Megyei Fizikaverseny gimnáziumunk fizika szakmai közösségének rendezésében.

11 középiskola 70 diákja birkózott fél óráig a tesztekkel, majd másfél óráig a számolást igénylő problémákkal Ezeket a korábbi évekhez hasonlóan Dudics Pál - pár éve még a gimnázium aktív tanára - állította össze. Ezzel egy időben a más intézményekből érkező, a javítást vállaló fizika szakos kollégák is megismerkedtek a feladatokkal, hogy újabb másfél óra alatt megszülethessen a helyezettek sorrendje. A javítás ideje alatt a diákok dr. Somogyi Gábor részecskefizikus előadását hallgathatták meg. Az eredményhirdetés előkészítése a versenyt támogatók jóvoltából szintén időigényes volt – sok értékes díj sorakozott az asztalon az oklevelek mellett. Ezúton is köszönjük a Richter Gedeon Nyrt, a Beckhoff Hungary, a National Instruments, a Xanga Investment Kft. és Asztalos József és a Szegedi család felajánlásait. A díjazott diákok és tanárok MyDAQ készüléket, táblagépet, utalványt, tollat, hátizsákot kaptak. Jó hangulatban, a jövő évi folytatásra motiváltan fejeződött be a rendezvény.

A díjazottak listája itt található.