A nemzeti összetartozás jegyében

Nemzeti összetartozás jegyébenA Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája a rendkívüli esős időjárás miatt kicsit megkésve ünnepelte nagyszabású flashmobbal a nemzeti összetartozás napját.

Furulyaszó és énekhang csalogatta a főtéren gyülekező kisiskolásokat a közös éneklésre. A néptáncosok csoportja újabb színfoltot jelentett az egyre gyarapodó tömegben. Végül a gimnazisták által irányított közös modern tánc zárta a programot. Az elszakított területek említésével párhuzamosan nemzeti színű léggömbök szálltak a magasba, majd a záró képben hatalmas nemzeti zászló bomlott ki a Nagytemplom lépcsőjén.

Majd ötszáz diák énekelt és táncolt a téren. Lelkesedésük az ott nézelődő turistacsoportot is csatlakozásra bírta.