NÉPEK KARÁCSONYA- SÜTIVÁSÁR- DEBRECENI EGYETEM GYERMEKGYÓGYÁSZATI KLINIKA

Az idén a tanárok és diákok nagyon szép gesztussal éltek: a süteményeket nem ingyen adták diáktársaiknak, a tanároknak, hanem szerény összeget kértek értük, s a befolyt pénzt, 200.000 Ft-ot a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika Koraszülött Intenzív Osztályának ajánlották fel.
Nagy örömmel fogadták Dr. Kovács Tamás osztályvezető főorvos úr levelét. A doktor úr levelét köszönetképpen közzé tesszük.
Dr. Kovács Tamás doktor úr levele:

„Kedves Diákok és Tanárnők, Tanár Urak!
Szeretném megköszönni a Gyermekklinika Koraszülött Intenzív Centruma és kis betegeink nevében, hogy a sütivásár bevételét felajánlottátok számunkra.  Terveink szerint egy anyatej-melegítőre fogjuk költeni ezt az összeget. Engedjétek meg, hogy néhány szót szóljak arról, hogy miért is különösen értékes számunkra és a kis betegeink családja számára ez a felajánlás. Az adomány értéke jóval túlmutat az anyatej-melegítő megvásárlásán. A szolidaritásról szól, azt üzeni, hogy aki bajban van, soha sincs magára hagyva. Talán nem is gondoljátok, de ez sokkal többet jelent a kis koraszülöttjeink családjainak, mint bármilyen más dolog. Ezen kívül a koraszülött intenzív osztály dolgozóit is megerősítitek, hiszen azzal, hogy gondoltatok ránk, jelzitek, hogy vannak mások is, akiknek fontos, amit csinálunk, szükség van rá. Végül pedig példát is mutattok mindenki más számára. Azt a példát, hogy a saját, közvetlen szempontokon és érdekeken kívül léteznek közös ügyeink is, amelyért tenni lehet és kell is.
Még egyszer megköszönve a felajánlást kívánom nektek, hogy sohase veszítsétek el azon hiteteket, hogy összefogással előre lehet mozdítani bármilyen ügyet. Ha pedig egyszer nektek lesz szükségetek mások segítségére, egészen biztosan meg fogjátok kapni ezt barátoktól, ismerősöktől, vagy esetleg idegenektől is, mint ahogy mi is megkaptuk tőletek!
Jó egészséget, sok sikert és kitartást kívánok tanulmányaitokhoz, mert nagyon jól tudom, hogy nem csak süti vásárból áll az életetek, hanem nagyon keményen dolgoztok is!
Üdvözlettel:

Dr. Kovács Tamás