TANÉVKEZDŐ INFORMÁCIÓK

A tanévkezdéssel kapcsolatos legfontosabb információk (első nap, tanévnyitó, tankönyvosztás, menza)

Kedves Diákjaink! Tisztelt Szülők!

Rövid tanévnyitó ünnepélyünk szeptember 1-jén 8.00 órától kezdődik. (Gyülekező 7.45-kor).

Helyszín a gimnázium parkja. Minden diákunktól ünnepi ruhás megjelenést kérünk. (Váltóruhát természetesen lehet hozni.

Rossz idő esetén az osztálytermekben lesz az évnyitó, az iskolarádióban köszöntjük diákjainkat.

(Az osztályok elhelyezése a helyszínen is olvasható lesz, illetve az osztályfőnökök is tudnak majd információt adni.)

Szeptember 1. egyúttal az első tanítási nap is. Az évnyitó után a 2 - 3 - 4. órát az osztályfőnökökkel töltik a diákokEkkor osztjuk ki a tankönyveket, ill.  a különböző adminisztrációs-tájékoztatási feladatokat is ekkor végezzük el. Az órarendet is ekkor ismertetjük a tanulókkal.

Változás!: Ezt követően nem lesznek már tanórák, a tanítási nap 11.20-kor véget ér.

Aki rendelt ebédet, az osztályteremben elfogyaszthatja, vagy akár hazaviheti dobozban.

Azoknak, akik ekkor nem tudnak még hazamenni, a könyvtárban biztosítunk felügyeletet. (Ez leginkább esetleg a kisebb diákokat érintheti, de természetesen mindenki élhet vele.)

(A tankönyvekhez érdemes lehet nagyobb, erősebb táskát hozni.)

Ebédet (menza) szeptember 1-jétől azoknak tudunk biztosítani, akik az UD Menza felületen ezt augusztus 29-ig megrendelik! (Részletek a menzáról, ebédrendelésről itt a honlapon olvasható hírben, ill. tájékoztató levélben.)

A tanévkezdésig minden diákunknak még jó pihenést, feltöltődést, erőgyűjtést kívánunk.